Land Serwis

Lotus i Bugatti w terenie? Kolejne SUV-y na horyzoncie

Terenowe (czy jak kto woli „uterenowione”) modele w swojej ofercie mają już Porsche, Maserati i Jaguar. Nad swoimi projektami pracują Ferrari i Lamborghini. Wiele na to wskazuje, że już niebawem coraz głośniej zacznie się mówić o sportowym SUV-ie Lotusa. A jakby tego było mało, wciąż pojawiają się pogłoski o... Bugatti z napędem na wszystkie koła. Nie od dziś wiadomo, że popyt rodzi podaż.

Lotus 1Brytyjski Lotus należy obecnie do chińskiego konsorcjum Geely, które kontroluje także szwedzkie Volvo. Szef Lotusa Jean-Marc Gales ujawnił w jednym z prasowych wywiadów, że jego firma zamierza przed 2020 rokiem zaprezentować dwa nowe modele sportowe, a w ciągu kolejnych dwóch lat przygotować premierę SUV-a. Auto ma być budowane w Chinach (to najprostsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę zbliżający się moment Brexitu), a jego bazą zostanie platforma Volvo XC40.

O ile pojawienie się terenowego Lotusa wydaje się całkiem prawdopodobne, o tyle jego francuski odpowiednik sygnowany przez markę Bugatti ma póki co nikłe szanse na ziszczenia się w realu. Firma już dawno temu ogłosiła, że nie planuje budowy zarówno auta w wersji sedan, jak i SUV. To nie przeszkodziło jednak utalentowanemu artyście, Nikicie Aksyonovowi, stworzyć własny celeb gossip projekt nowego Bugatti, które potrafiłoby jeździć nie tylko po asfalcie. W tym celu – oprócz własnej wyobraźni – użył wizerunku sportowego Chirona, od którego „pożyczył” m.in. charakterystyczną atrapę chłodnicy i przednie reflektory. Końcowy efekt prezentuje się bardzo dobrze i należy jedynie żałować, że Francuzi nie zamierzają póki co zmieniać zdania.
MM, fot. pcauto.com.cn, behance.net

Poczytaj:

 • Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Po trzech i pół miesiącach wytężonych prac nowa rajdówka zespołu NAC Rally Team jest już gotowa do jazdy. Pachnąca nowością Toyota Land Cruiser VDJ200, za której kierownicą zasiądzie Paweł Molgo, została kompleksowo przebudowana i wyposażona, tak aby spełniać wymogi grupy T2 i móc startować w licencjonowanych rajdach FIA.
 • Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar
  Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar

  29 grudnia na lotnisku w Wilnie uroczyście pożegnano  załogę Banediktas Vanagas  i Sebastian Rozwadowski, która udaje się na rajd Dakar 2016. Ekipa  pojedzie z numerem startowym 333 w specjalnie zaprojektowanych kombinezonach z litewską Pogonią i polskim Białym Orłem.

 • Renault Oroch, czyli Duster w wersji pick-up
  Renault Oroch, czyli Duster w wersji pick-up

  Jeszcze w tym tygodniu, na targach motoryzacyjnych w Buenos Aires, poznamy pick-upowe oblicze Dacii Duster. Producent milczy jak na razie na temat szczegółów technicznych auta, ale najprawdopodbniej będzie to pojazd bazujący na Dusterze, którego zapowiedzią był koncepcyjny Renault Oroch prezentowany na ubiegłorocznej wystawie w Sao Paulo.

 • NeoRaid Team w blokach startowych 24 Horas TT Vila de Fronteira 2015
  NeoRaid Team w blokach startowych 24 Horas TT Vila de Fronteira 2015

  Już tylko godziny dzielą zespół NeoRaid Team od startu w kolejnej edycji zawodów 24-godzinnych, które ostatnio stały się jego specjalnością. W sobotę 28 listopada polskie BMW Propulsion weźmie udział w portugalskim wyścigu 24 Horas TT Vila de Fronteira.

 • Kazberuk i Szustkowski zmieniają Tatrę T4 na Raptora T2
  Kazberuk i Szustkowski zmieniają Tatrę T4 na Raptora T2

  Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski – jedyna polska załoga w wadze ciężkiej podczas ostatniego Rajdu Dakar wystartuje w zbliżającym się Abu Dhabi Desert Challenge (28 marca – 2 kwietnia). Mistrz i uczeń nie wsiądą jednak do ciężarowej Tatry Jamal, ale do Forda Raptora, którym mają zamiar przejechać cały cykl Pucharu Świata FIA.

 • Spotkanie Passion4Travel.pl - Kaukaz Niesamowity (7 grudnia 2014)
  Spotkanie Passion4Travel.pl - Kaukaz Niesamowity (7 grudnia 2014)
  Miłosz Kaleciński przejechał Kaukaz parę razy, wzdłuż i wszerz, z góry na dół. Jeśli zastanawiacie się nad sezonem 2015, jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące tego regionu, przyjdźcie koniecznie na spotkanie organizowane przez Marcina Gerca z Passion4Travel.pl, które odbędzie się 7 grudnia, o godzinie 20 w klubie Harenda.