Finał Drezno-Wrocław 2011 – Polska Pany!

Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik w klasie samochodów oraz Krzysiek Kretkiewicz (po raz kolejny) w klasie ATV – Polacy znów triumfują w rajdzie Drezno-Wrocław, który stał się już naszą specjalnością. „Krecik” od paru lat nie ma sobie równych wśród kierowców quadów; trzeci rok z rzędu dominujemy również w rywalizacji załóg samochodowych.

Ostatni dzień rywalizacji na rajdzie Drezno-Wrocław stał pod znakiem lekkiego chaosu organizacyjnego. W Dreźnie zaplanowano dwa oesy: terenowy tor przeszkód oraz dość skomplikowany pod względem nawigacyjnym odcinek na piaskowni. Zawodnicy z klasy moto i ATV tor mieli pokonać sześciokrotnie, a z pozostałych klas – czterokrotnie. Duża liczba CP miała, obok długiego, piaszczystego podjazdu, stanowić podstawową trudność oesu na piaskowni. Rzeczywistość zweryfikowała jednak te plany: oes nawigacyjny odwołano (był tak wymagający, że zawodnicy natychmiast zaczęli się gubić, wyjeżdżając sobie pod prąd, co mogło skończyć się niewesoło), a liczbę pętli na torze, które zaliczano do klasyfikacji, obcięto o połowę. Sobotni etap żadnemu z zawodników nie sprawił więc większej frajdy, na co wpływ miała również dżdżysta pogoda i przesuwane godziny startu.

Polacy musieli uzbroić się w cierpliwość – wieczorem czekały na nich chwile chwały. Po raz kolejny triumfowaliśmy w klasie samochodów i quadów, a moglibyśmy cieszyć się również ze zwycięstwa w klasie Moto (Marcin Kruger) i nieoficjalnej klasyfikacji łączonej motocyklistów i quadów (Krecik). Jeszcze tuż przez rozdaniem pucharów tak przedstawiały się nieoficjalne wyniki rajdu. W międzyczasie organizator podjął jednak decyzję o anulowaniu jednego z piątkowych CP, co zepchnęło Krugera na 7. miejsce w klasie Moto.

Rajd Drezno-Wrocław za udany mogą uznać zawodnicy Lech-Pol Team: Łukasz Lechowicz i Paweł Ciechanowski, którzy wywalczyli 9. pozycję w klasyfikacji generalnej. Gdyby nie pechowa awaria wspomagania, mieliby szansę na podium. Do domu zadowolony na pewno wraca również Dominik Samosiuk, który może być dumny z faktu, że auto jego konstrukcji po raz drugi z rzędu zwycięża największy amatorski rajd off-roadowy w Europie.

Co tu więcej pisać – Polska off-roadową potęgą jest i basta!:)

Text i foto: Arek Kwiecień / Sigma Pro

17. Rallye Breslau - Drezno-Wrocław 2011 - wyniki końcowe:

Samochody:
1. Marcin Łukaszewski - Magda Duhanik (PL) - SAM EVO3
2. MauriceUbachs - MauriceVan Weersch (NL) - Toyota Hilux
3. Martin Hähle - WolfgangBraun (D) - V8 Prototyp Toyota
4. Jürgen Meier - FrankEysselein (D) - Jeep Grand Cherokee
5. JimMarsden - WayneSmith (UK/AUS) - Land Rover Defender

Ciężarówki do 7,5 t
1. Winebound De Lille - KarelVereecke (B) - Mercedes Unimog
2. Sebastian Reichenbach - Ralf Friske (D) - Mercedes Unimog
3. Daniel Günther - Philipp Hönisch (D) - Mercedes Unimog
4. Felix Müllenheim - MichaelMüllenheim (D) - Mercedes Unimog
5. Sebastien Poncet - Yann Chaille (F) - Mercedes Unimog

Ciężarówki powyżej 7,5 t
1. Harald Chemnitz - Phillip Beier (D) - IFA W50
2. Leon De Wit - André Breed, (NL) - Mercedes SK
3. Mirco Andreä - Christian Offen (D) - Mercedes Unimog S
4. Robert Striebe - Michael Bräunlich (D) - MAN Kat 4x4
5. Thomas Pohle - Maik Hanuschkäwitz (D) - IFA L60

Motocykle:
1. Felix Kirmeier (D)
2. Robert Leischner (D)
3. Alex Van Ginkel (NL)
4. Herwin De Roo (NL)
5. Rico Van der Sanden (NL)

Quady
1. Krzysztof Kretkiewicz (PL)
2. Alain Koos (F)
3. Piotr Zeszuta (PL)
4. Guillaume Thumerelle (F)
5. Yan Muller (F)

ZAPIS NASZEJ RELACJI NA ŻYWO:

 • Sobota, 2 lipca 2011

  • 17:12

   We are the best! Znowu:)))

  • 17:10

   Jeszcze nieoficjalnie, ale juz mozecie dzwonic do nich z gratulacjami! Krecik wygrywa klase quadow i byc moze tez motocykli, a Duhaniki triumfuja w klasie aut!

  • 14:44

   Karty historii zapisuje również Krecik, który nie tylko po raz kolejny wygrywa klasę ATV, ale ma również szansę na triumf w klasie motocykli!!! Niesamowite!:)

  • 14:43

   Już cieszymy się (chyba nic już nie może tego zmienić) z kolejnego zwycięstwa Polaków - tym razem Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik - w klasie samochodów

  • 14:42

   Potem motocykle i quady pokonają jeszcze trzykrotnie tor przeszkód; samochody przejadą dwa okrążenia. I nastanie HAPPY END:)

  • 14:40

   Problemy z trasą spowodowały, że org postanowił jednak odwołać oes na żwirowni. Auta paradują właśnie na moście Augusta, podziwiani przez tłumy Drezdeńczyków

  • 13:31

   Rozmoknięty tor stanowi całkiem spore wyzwanie. Motocykliści topią się w błocie, wywracają się... Nawet Krecik musiał zsiąść z quada...:)

  • 13:30

   W Dreźnie pogoda pod psem. Auta walczą na widowiskowym torze 4x4. Nie czas na szaleństwa, ale i tak jednemu z Land Roverów "udało się" już wylądować na boku

  • 13:05

   Plan na sobotę: start ok. 12. Najpierw 3 (moto) lub 2 (auta) pętle na torze 4x4, potem 8 km na żwirowni z megapodjazdem, a na koniec powtórka pętelek

  • 12:38

   Rozpoczyna sie walka na finalowym etapie rajdu. Niespodzianek nie przewidujemy, bo trasa do trudnych nie nalezy