Zapraszamy do Chojnic na Spring Off-road Challenge (26.05) 

Szykujcie swoje sprzęty, zbrójcie auta, zlejcie wodę z mostów i zalejcie olejem! 26 maja będziecie mieli okazje przeczyścić tłumiki, przyodziać auta w nowe błotne szaty i rozgrzać swoje wyciągarki na Spring Off-road Challenge w Chonicach.

Spring Off-road Challenge Chojnice został zainaugurowany 2 lata temu i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Z biegiem czasu rośnie też poziom trudności. Komplet pieczątek na poprzedniej imprezie zdobyły tylko 2 załogi, a w tym roku ma być jeszcze ciężej. 

Lista uczestników powoli się zapełnia. Pierwszy pojawił się na niej Andrzej Pabian z 4x4 Szczecinek, który w zeszłym roku zapadł nam w pamięci jako autor najbardziej ubłoconego auta. Na liście można znaleźć też m.in ,,dziadka" który właśnie w dniu rajdu tj. 26 maja obchodzić będzie swoje 65 urodziny! W ubiegłym roku wraz z Pilotem Marcinem Lemańczykiem zdobyli komplet pieczątek, które były wspólne dla wszystkich klas. Wyczyn o tyle istotny, że startowali w klasie bez wyciągarek! Na liście pojawił się również Roman Stegemoller, który przerzucił się z Patrola V8 na kanadyjski sprzęt  UTV marki Can-am (170KM), w którym zainstalował dwie wyciągarki Red Wincha i kilka innych bajerów. Przy znikomej masie tej maszyny stawia go to wśród pretendentów do miejsca pierwszego.  Organizatorzy planują utworzyć oddzielną klasę UTV i usilnie szukają godnych rywali. 

W bazie rajdu wykręcicie silniki na najwyższe obroty, zaliczając bardzo szybki oes, po którym możecie na regenerację sił przekąsić coś ciepłego z food trucka. Nad waszym bezpieczeństwem w razie ,,w'' czuwać będzie dwóch zawodowych ratowników medycznych, a wszelkie drobne awarie będziecie mogli usunąć w Serwis 24 Paweł Matysiak - mobilnym wozie specjalnie przygotowanym do tego celu (płatne indywidualnie). Rywalizacja będzie miała formę przeprawową i sportową – KJST (Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym - Oesy). Można brać udział w zmaganiach OS i przeprawa jednocześnie lub tylko w OS, lub tylko w przeprawie. Po zakończeniu zmagań możecie zmierzyć się w wyścigu równoległym, a my w międzyczasie podliczymy wyniki.

PRZEPRAWA
Trasa turystyczna to min. 20 km trasy i 30 pieczątek do zdobycia. Część pieczątek będzie wspólnych z klasą Wyczyn, Extrem i Open. I tutaj przydadzą się trapy czy lina kinetyczna. Postaramy się poprowadzić was tak, abyście nie porysowali auta. Będą piaski, strome górki i błoto. Przyda się zimna krew i doświadczenie off-roadowe.

W klasach Wyczyn, Extrem, Open nie będzie litości. Nastawcie się, że zrobienie kompletu pieczątek, których czeka Was około 40, będzie nie lada wyzwaniem. Trasa będzie liczyła około 10 km, czyli krótko i treściwie. Pieczątki oznaczone w road boku. Strome górki żwirowni, dziesięć pieczątek na trawersach, gdzie będziecie musieli się sporo nagimnastykować, szczególnie klasa open, gdzie linka karty będzie o połowę krótsza. W kilku miejscach przyda się przelotka na dachu. Trochę ciągania po bagnach i brodzenia w błocie. W wyczynie atutem będzie współpraca, a w klasie extreme przyda się pas do asekuracji. Wygrywa załoga, która zdobędzie większą ilość pieczątek. W przypadku tej samej liczby zdobytych pieczątek zdecyduje czas przejazdu odcinka OS 1. Nie będzie bardzo głębokiej wody. Pieczątki w stopniu trudności od lekkiego do "k***, poje**ło go:)".

Klasy:
Turystyk - seria, zwykle opony (nie maxi cross, simex, rolnik)
Wyczyn - auta zmodyfikowane do terenu
Extreme - auta z jedną wyciągarką z przodu
Open - wyciągarki elektryczne i mechaniczne

SPORT - KSJT (Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym)
- OS1 (3 okrążenia), liczony do przeprawy w przypadku tej samej ilości zdobytych pieczątek
- OS2 (3 okrążenia)
- OS3 (3 okrążenia) 

Kolejność zajętych miejsc w klasyfikacji generalnej Imprezy ustala się na podstawie sumy czasów z tych 3 esów. Klasy część wyścigowa wg. pojemności silnika.Light - do 140kMOpen - powyżej 140kM
WYŚCIG RÓWNOLEGŁY na dwa auta – auto, które wygra, przechodzi dalej i tak aż do wyłonienia najszybszej załogi) Klasyfikacja osobna, puchar za I miejsce. Bez podziału na klasy.
Nagrody w postaci sprzętu off-road, kosmetyki samochodowe i inne (m.in. wejściówki na inne imprezy)

Informacje o zapisach znajdziecie stronie fb wydarzenia: https://www.facebook.com/events/593544327644730/

Zapisy są przyjmowane również na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms 511201202, lub fb: 4x4chojnice

Szczególne podziękowania dla sponsorów imprezy: Żwirownia Chojnice, Gmina i Powiat Człuchów, Orsmed, GTC Transport, Karman Auto, Paliwa Korim, Darmex, Serwis 24,  More, Expedycja. Oraz podziękowania za patronat medialny dla Terenowo.pl, Expedycja.pl.