Drezno-Wrocław 2012 – lista zgłoszeń błyskawicznie się zapełnia!

Zapisy ruszyły 1 lutego, a już 2 lutego zbliżają się ku końcowi! Jeśli chcecie wziąć udział w  rajdzie Drezno-Wrocław 2012, musicie się pospieszyć z dokonaniem formalności.

W tegorocznej edycji organizatorzy przewidzieli 250 miejsce startowych. Ale w ciągu 2 pierwszych dni rwania rejestracji zgłosiło się już 160 ekip z 10 krajów świata, w tym 25 załóg ciężarowych. Po raz pierwszy w rajdzie wystąpi m.in. reprezentant... Kanady, który pojedzie UTVem Chironex Komodo 1000.

Jeśli wydaje Wam się, że do liczby 250 jeszcze daleko, jesteście w błędzie, bowiem ORG w każdej z kategorii zarezerwował po 10 miejsc dla zwycięzców poprzednich edycji. A to oznacza, że jeśli nie jesteście Łukaszewskim, Kuflem czy Oleszczakiem, musicie się pospieszyć:)

Drezno-Wrocław 2012 odbędzie się w terminie 30 czerwca – 7 lipca. Organizatorzy zdecydowali, że tym razem liczba uczestników zostanie ograniczona do 250, bo w poprzednich latach było ich już zdecydowanie za dużo. W 2011 r. wystartowało ponad 300 maszyn, a w 2010 aż 321, co mocno utrudniało logistykę i zwiększało zakres pracy dla wszystkich: sędziów, cateringu, obsługi medycznej i... dziennikarzy. W tym roku rajd ma być bardziej „skondensowany”.

I ciut droższy. Wzrost „kosztów produkcji” wymusił na organizatorach podwyżkę wpisowego o około 8 procent. W nagrodę jakość przygotowania zawodów ma być również odpowiednio wyższa.

W edycji 2012 kontynuowana będzie klasa Cross-Country z tą jednak różnicą, że rywalizacja w niej rozpocznie się od dnia maratonu i potrwa aż do mety rajdu. Podobnie jak w roku ubiegłym start rajdu będzie miał miejsce w Polsce, a meta – w Niemczech.
AK